گیرنده مولتی فرکانس ورنال
جدید ترین تکنولوژی روز دنیا 2024
10h
کارکرد مداوم
24h
پشتیبانی
قابلیت های محصول
ویژگی های گیرنده مولتی فرکانس GNSS ورنال
ورنال GSV100 محصول ایرانی قابل رقابت با برندهای جهانی
بدنه فلزی
بدنه آلمینیوم منیزیم با با رعایت استاندارد IP67 ضد آب و گرد و غبار
پردازنده Hemisphere
موقعیت یابی دقیق همراه با صحت به کمک پردازشگر Hemisphere با قابلیت سفارشی سازی
دارای باتری خارجی سازگار با لایکا
باتری دستگاه با عملکرد 10 ساعت کار مداوم و همچنین طراحی شده سازگار با محصولات لایکا
باتری با قابلیت شارژ مستقیم Type-C
طول عمر بالا، قابلیت شارژ مستقیم از طریق پورت Type-C با شارژر، پاوربانک و شارژر فندکی ماشین
دارای Web-App
با اتصال wifi و دسترسی به وب اپلیکیشن امکاناتی نظر مشاهده وضعیت ماهوره ها پیکربندی دستگاه، تولید راینکس و ... وجود دارد.
مبدل  داخلی RINEX
امکان تبدیل مستقیم فایل های استاتیک به فایل راینکس و دانلود آن از طریق وب آپ
دستیار صوتی
دستیار صوتی ورنال به زبان فارسی و انگلیسی کاربر را از وضعیت دستگاه آگاه می کند.
قابلیت NTRIP TCP/IP
گیرنده های ورنال قابلیت بیس و رور شدن از طریق اینترنت و تشکیل شبکه برای برداشت aRTK را دارند
سنسور IMU 60 درجه سنسور شیب Tilt
امکان برداشت در شرایط چالشی تا زاویه 60 درجه با دقت و صحت بسیار خوب به کمک ماژولIMU و تراز دستگاه از طریق ماژول شیب سنج Tilt
حافظه داخلی
حافظه داخلی 128GB با قبلیت انتقال فایل سریع و قابلیت نصب کارت حافظه جانبی microSD حداکثر 1ک
رادیو داخلی UHF Multi-Protocol
قابلیت بیس و روور شدن از طریق رادیو 2 وات همراه با عملکرد پایدار . امکان سفرشی سازی
معرفی
گیرنده مولتی فرکانس ورنال حاصل طراحی و توسعه مهندسین شرکت ژئوپرداز پارس است. این گیرنده نه تنها در داخل کشور نظیر ندارد بلکه قابل رقابت با محصولات درجه یک جهانی است. اپلیکیشن اختصاصی با امکاناتی نظیر AutoCAD، واقعیت افزوده (AR)، نقشه آنلاین و آفلاین، رابط کاربری بسیار زیبا و ده ها امکان دیگر، تنها یکی از مزیت های این گیرنده به شمار می آید. در ادامه به بررسی ویژگی های این محصول جذاب می پردازیم.
بررسی تخصصی

چرا بدنه فلزی؟
اولین چیزی که توجه هر بیننده ای را به این گیرنده جذب می کند، بدنه فلزی اما درعین حال سبک همراه با منحنی های جذاب است. هارمونی منحنی ها چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. بدنه شامل کمربند سیلیکونی ، کی پد و درپوش هایی است که از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.  در قسمت زیر دستگاه درب های باتری وجود دارد که باتوجه به مکانیزم فنری وطراحی خاص، به راحتی باز و بسته می شوند. جهت جلوگیری از نفوذ آب و گرد و غبار واشرهایی برای درب باتری در نظر گرفته شده است. در زیر باتری کانکتورهای مربوط به محل نصب سیمکارت و کارت حافظه MircoSD وجود دارد. در قسمت زیرین دستگاه پورت LEMO 5pin برای اتصال به رادیو خارجی و باتری خودرو تعبیه شده است. همچنین سوراخ های مربوط به اسپیکر دستگاه دیده می شوند. در قسمت جلویی دستگاه کی پد شامل لوگو ژئوپرداز و ال ای دی های مربوط به وضعیت اتصال به اپلیکیشن،شارژ باتری ، دریافت سیگنال ماهواره ها و اتصال به ایستگاه  CORS وجود دارد که با لمس آن میتوان به کیفیت کی پد پی برد. در پشت دستگاه پورت Type-C تعبیه شده است که برای شارژ دستگاه و تخلیه داده استفاده می شود.

پردازنده Hemisphere
ژئوپرداز برای پردازش داده های ماهواره ها و بمنظورموقعیت یابی دقیق همراه با صحت، پردازنده Hemisphere را برای گیرنده ورنال GSV100 در نظر گرفته است تا دقت و صحت را همزمان برای گیرنده خود تضمین کند. این پردازنده در کنار مادربورد طراحی شده توسط مهندسین ژئوپرداز پایداری در عملکرد، در نقاط بسیار چالشی را از خود نشان میدهد و در تست های مقایسه ای هم تراز با بهترین برند های جهانی بوده و در مواردی بهتر از آنها عمل میکند. ژئوپرداز با توجه به شناخت حاصل از همراهی 18 ساله خود با مشتریان و مهندسین و احترام به سلیقه مشتری امکان شفارسی سازی پردازنده را در نظر گرفته است. مشتریان میتوانند به صورت سفارشی پردازنده سایر کمپانی ها نظیر Unicorecom و … را برروی گیرنده خود داشته باشند.

دارای باتری خارجی سازگار با لایکا
گیرنده ورنال GSV100 دارای دو عدد باطری با بازدهی 8 ساعت کار مداوم است. این باطری ها طوری طراحی شده اند که به مهندسین این امکان را میدهند تا از  در صورت لزوم بتوانند از باطری دستگاه های لایکا استفاده کنند. نکته جالب توجه این است که باتری این دستگاه را میتوان در محصولات لایکا استفاده کرد. امکان شارژ باتری های دستگاه ازطریق خود دستگاه با استفاده از پورت Type_C و LEMO  و همچنین شارژر های لایکا یکی دیگر از قابلیت های خوب ورنال است که این نشان از توجه ژئوپرداز به نیاز مشتریان است.

دارای Web-App
وب اپلیکیشن یکی از قابلیت های بسیار کاربردیGSV100 است. از طریق وب اپلیکیشن و اتصال از طریق wifi امکان مشاهده وضعیت ماهواره ها و دانلود فایل های Static و RINEX ، امکان پیکربندی دستگاه و ده ها قابلیت دیگر وجود دارد.

مبدل  داخلی RINEX
ژئوپرداز برای راحتی استفاده کاربران قابلیت تبدیل مستقیم فایل های استاتیک به فایل راینکس را به گیرنده خود اضافه کرده است. کاربر از طریق وب اپلیکیش و فقط با لمس یک دکمه فایل راینکس را تولید می کند و سپس میتواند فایل را مستقیما دانلود کند.

دستیار صوتی
دستیار صوتی قابلیتی بسیار کاربردی درحین انجام پروژه های نقشه برداری است. دستیار صوتی کاربررا بصورت پیوسته از وضعیت دستگاه آگاه می کند. این قابلیت به راحتی کاربر در شرایط محیطی چالشی کمک خواهد کرد.

قابلیت base, rover از طریق اینترنت NTRIP TCP/IP
در شرایطی که امکان اتصال به ایستگاه CORS وجود ندارد و گیرنده دارای ماژول رادیو داخلی نیست بهترین گزینه برای برداشت aRTK استفاده از قابلیت Base و Rover شدن گیرنده های ورنال از طریق اینترنت با استفاده از ماژول 4G تعبیه شده در گیرنده ست. برای استفاده از این قابلیت یک گیرنده ورنال را در حالت بیس با استفاده از اینترنت قرار میدهید و گیرنده دوم را در حالت روور با استفاده از اینترنت گیرنده تنظیم میکنیم. اکنون میتوانید پروژه aRTK خود به راحتی انجام دهید.

سنسور IMU 60 درجه سنسور شیب Tilt
گیرنده ورنال مجهز به ماژول IMU 60° است تا در شرایطی که امکان برداشت به صورت شاغول وجود ندارد کاربر بتواند با کج کردن ژالون تا 60 درجه مختصات نوک ژالون را بدست بیاورد. این ماژول قابلیت سفارشی سازی دارد. همچنین امکان اضافه کردن IMU به گیرنده هایی که این ماژول را ندارند فراهم است. سنسور شیب وضعیت عمود بودن دستگاه و جهت شیب را در هر لحظه به کاربر نمایش می دهد و این امکان کاربر را از مشاهده مداوم تراز ژالون بی نیاز می کند.

حافظه داخلی
ورنال GSV100 دارای 128GB حافظه داخلی است همچنین ورنال علاوه بر پشتیبانی از حافظه microSD حدااکثر تا 512GB پشتیبانی می کند.

دارای  رادیو داخلی UHF Multi-Protocol 
این گیرنده مجهز به رادیو داخلی با قابلیت دریافت و ارسال داده است. این ماژول قابلیت base , rover  شدن گیرنده را فراهم می کند. همچنین ورنال GSV100 را میتوان از طریق پورت LEMO و اتصال رادیو خارجی در حالت بیس تنظیم نمود و تا فاصله 15Km به برداشت aRTK پرداخت . ژئوپرداز حق انتخاب این ماژول برای گیرنده خود را در نظر گرفته است و این ماژول هم قابلیت سفارشی سازی دارد.

جمع بندی
در کل میتوان گفت با توجه به ویژگی ها و کیفیت خوب این گیرنده. ورنال GSV100 اولین گیرنده مولتی فرکانس ایرانی است که در سطح استاندارد ها و کیفیت جهانی طراحی و تولید شده است. در کنار همه ویژگی های خوب این محصول اپلیکیشن اختصاصی و پشتیبانی یک شرکت معتبر ایرانی با سابقه 18 ساله میتواند خیال شما را از انتخاب این گیرنده آسوده کند. شایان ذکر است ژئوپرداز با هدف ایجاد یک اکوسیستم از محصولات نقشه برداری پا به میدان نهاده است و این محصول قابلیت همگام سازی با دیگر محصولات آتی ژئوپرداز را خواهد داشت.

مشخصات کلی

فنی
تعداد کانال
800-1408
ماهواره های GPS
L1CA / L1P / L1C/ L2P / L2C / L5
ماهواره های GLONASS
G1 / G2 / G3
ماهواره های BeiDou
B1I / B2I / B3I / B1C / B2a / B2b
ماهواره های Galileo
E1 / E5a / E5b / ALTBOC / E6
ماهواره های QZSS
L1CA/ L1C/ L2C/ L5 / LEX
ماهواره های L-Band
ATLAS H10 / H30 / H50
ماهواره های SBAS
L1 / L5
نرخ بروزرسانی
5 Hz up to 10 Hz
جذب مجدد سیگنال
< 1 s
هات استارت
< 10 S
اطمینان پذیری اولیه
> 99.9 %
حافظه
128 GB
اتصال
اتصال رادیو
LEMO 5 pin
شارژر
Type_C fast charge
سیم کارت
Nano Sim
شبکه
4G LTE
بلوتوث
Bluetooth LE
وای فای
802.11 ac/n/a/B/G
شیب سنج
دارد
IMU MEMS
up to 60°
NMEA
GGA , ZDA, GSA, GSV,GST, VTG, RMC, GLL

باتری و توان دستگاه
نوع باتری
Rechargeable, built-out (7.2V - 6800 mAh)
جنس باتری
لیتیوم یون
ولتاژ
9-12 V DC external power input
زمان کارکرد
تا 10 ساعت
زمان شارژ
تا 4 ساعت
مشخصات فیزیکی
ابعاد
d: 183 mm / h: 97mm
وزن
1100g
دمای سازگاری
-30° to 70° Celecius
دمای باتری
-40° to 80° Celecius
ضدآب / گرد و غبار
IP67
حداکثر رطوبت
رادیو داخلی
محدوده فرکانس
410 - 470 MHz
پهنای باند
12.5 - 25 KHz
قدرت انتشار
2 W
محدوده عملکرد
3 - 5 Km typically
عملکرد دستگاه
دقت استاتیک در راستای افق
2.5 Mm ± 0.5 ppm
دقت استاتیک در راستای قائم
5 Mm ± 0.5 ppm
دقت RTK در راستای افق
8 Mm ± 0.5 ppm
دقت RTK در راستای قائم
15 Mm ± 0.5 ppm
کد تفاضلی
0.25 m
دقت SBAS
0.3 m

احمد محبی
نقشه بردار
استفاده از نرم‌افزارهای مکان‌یابی و GNSS ژئوپرداز برای مدیریت منابع ما تا حدود زیادی ساده‌تر شده است. تنوع محصولات این شرکت و قابلیت انطباق با نیازهای مختلف ما، یکی از مواردی است که ما را به ادامه همکاری با ژئوپرداز تشویق می‌کند. این شرکت به واقع توانایی گسترش کاربردهای ما را بهبود داده است.