درباره ما
شرکت مهندسی ژئوپرداز به‌عنوان یک شرکت تخصصی در علوم ژئوماتیک در سال ۱۳۸۴ در تهران تأسیس شد‌. در ابتدا تمرکز این شرکت بر بازاریابی و پردازش تصاویر ماهواره‌ای و‌ تلفیق و به‌کارگیری آن‌ها در سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی gis بود‌‌. با توجه به روند رو به رشد سنجش از راه دور و سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی در دهه ۸۰، این شرکت توانست نقش مهمی را در این زمینه ایفا نماید‌. اوج کار شرکت در مناقصة اکتشاف اندیس‌های بوکسیت در کشور بود که توانست با استفاده از پردازش تصاویر ماهواره‌ای، بزرگ‌ترین معدن بوکسیت (سنگ مادر آلومینیوم) را در شمال‌شرق کشور اکتشاف نماید که امروزه به‌عنوان بزرگ‌ترین ذخیرة معدنی آلومینیوم در کشور شناخته می‌شود‌. همچنین این مجموعه انواع پروژه‌های باستان‌شناسی از قبیل قلعه ضحاک و عجب‌شیر در استان آذربایجان شرقی و پروژة مانیتورینگ خطوط لوله ۵۶ اینچی گاز کشور را در دهه 80 اجرا نموده است‌.
021-77670893-94
تهران-خیابان شریعتی-پایین تر از بهارشیراز خیابان عشایر - پ5 واحد8
info@geopardaz.com
logo
مشاهده فرصت های شغلی
logo
تماس با ما
درباره ما
واردات
شرکت مهندسی ژئوپرداز از سال ۱۳۸۸ وارد بازار تجهیزات نقشه‌برداری گردید و در ابتدا با توجه به ورود گیرنده‌های ماهواره‌ای دستی به بازارهای جهانی، توانست این گیرنده‌ها را با قیمت رقابتی در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد که بسیار مورد توجه مخاطبان قرار گرفت‌‌. بر این مبنا و با بهره‌مندی از تجربیات یک دهه فعالیت و توانمندی تیم بازرگانی این مجموعه، شرکت توانست در سال ۱۳۹۰ سهم بازار بسیار خوبی از واردات تجهیزات نقشه‌برداری را به خود اختصاص دهد به‌طوری‌که در پایان سال ۱۳۹۲ طبق آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، این شرکت توانست رتبة حداکثری را در واردات تجهیزات نقشه‌برداری کسب نماید و حدود ۷۰ درصد از سهم بازار، به این مجموعه اختصاص یافت‌.ازآنجاکه نوآوری و استفاده از تکنولوژی مدرن جهانی، سرلوحة فعالیت‌های شرکت مهندسی ژئوپرداز است، این مجموعه همواره در طول این سال‌ها تلاش نموده تجهیزات نقشه‌برداری را متناسب و در شأن یک متخصص نقشه‌برداری به کشور وارد نماید که بر همین مبنا همواره با استقبال این قشر فرهیخته مواجه شده است‌.
مسیر تکامل
سیر تکامل شرکت ژئوپردازان
ژئوپرداز پارس اولین و بزرگترین تولید کننده تجهیزات نقشه برداری در غرب آسیا
دانش بنیان
در طول سال‌های اخیر که متأسفانه تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان ایجاد گشته و هر روز هم بر شدت آن‌ها افروده می‌گردد، شرکت مهندسی ژئوپرداز دارای شرکای تجاری فراوانی از برندهای معروف در این زمینه از قبیل لایکا، تریمبل، تاپکون و سوکیا بوده و همچنین توانسته در رابطه با برندهای چینی نیز همواره تعاملات خوبی داشته باشد. براساس سیستم مشتری‌مداری خاص این شرکت که همواره سعی می‌کند بهترین اجناس را با بهترین خدمات پس از فروش به مشتریان عرضه نماید، در طول سال‌های فعالیت، هیچ‌گاه از این مهم غافل نشده و همواره سعی نموده در کنار فروش محصولات و سختی‌های واردات آن‌ها، خدمات پس از فروش را هم به‌طور منظم به کاربران عرضه نماید تا این عزیزان بدون دغدغه بتوانند جزء مشتریان وفادار باقی بمانند‌. بر همین اساس و با توجه به شدت تحریم‌های خارجی که عملاً اقتصاد کشور را دستخوش تغییر نمود، مجموعه مهندسی ژئوپرداز تصمیم گرفت در سال ۱۳۹۸ رویکرد خود را از واردات ‌محوری، به تولید داخلی تغییر دهد تا بتواند عملاً هم از خروج ارز از کشور جلوگیری نماید و هم محصولاتی در شأن این قشر فرهیخته تولید نماید. لذا مجموعة مدیریتی با تشکیل یک تیم تحقیقاتی در سال ۱۳۹۸ توانست به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان در زمینة تولید تجهیزات نقشه‌برداری مطرح گردد.
احداث کارخانه
با تأییدیه دانش‌بنیانی کسب شده، یک تیم تحقیقاتی از نخبگان دانشگاهی ایران تشکیل شد که در نوع خود از هر لحاظ بی‌نظیر هستند و در طول سال‌های ابتدایی سعی نمودند دانش مربوط به ساخت و تولید دستگاه‌های GNSS را که صرفاً در اختیار چند کشور معدود بودند کسب کنند و از آن در تولید گیرنده‌های ایستگاهی بهره ببرند. هدف از ساخت محصولات نقشه‌برداری‌ نه به‌عنوان یک کپی‌برداری ساده از این محصولات، بلکه با رویکرد نوآوری و استفاده از تکنولوژی روز دنیا در این زمینه می‌باشد که این هدف صرفاً با استفاده از تلاش و دانش فنی نخبگان ایرانی به دست آمده است‌. بنا به این رویکرد و رسالت شرکت مهندسی ژئوپرداز، در سال ۱۳۹۹ یک زمین به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع در منطقة ویژة اقتصادی پیام در اطراف تهران توسط این مجموعه مورد بهره‌برداری قرار گرفت و حدود ۳۰۰۰ متر بنای مفید کارخانه اعم از سه طبقة اداری و دو طبقه سالن‌های تولید در آن ساخته شد.
تولید کننده
عملیات عمرانی کارخانه ژئوپرداز در سال ۱۴۰۲ به پایان‌ رسید. این مجموعه دارای اتاق‌های پشتیبانی، اتاق تمیز و اتاق‌های رنگ، دوزندگی، آزمایشگاه فتوگرامتری، اتاق تعمیرات و... می‌باشد. به‌عبارتی، این فضا، به‌عنوان یک کارخانه تولیدی کامل در این زمینه برای اولین بار در ایران احداث گردیده است‌. این مجموعه در غرب آسیا به‌عنوان بزرگ‌ترین کارخانه تولید تجهیزات نقشه‌برداری است که اغلب محصولات آن علاوه‌بر استفاده در بازار ایران، به بازارهای جهانی نیز صادر می‌گردد‌. شرکت مهندسی ژئوپرداز با بهره‌مندی از تیم مجرب متخصصان و نخبگان، در نظر دارد با به‌روز نگه داشتن ایده‌ها و ابزارهای تولیدی این مجموعه، همگام با تحولات روز دنیا در تولید تجهیزات نقشه‌برداری گام بردارد و همواره بر تنوع محصولات خود بیفزاید.گیرنده مولتی فرکانس ورنال GSV100 اولین محصول تولیدی ژئوپرداز در رشته گیرنده های ماهواره ای است. این گیرنده حاصل سه سال تحقیق و توسعه در واحد تحقیقات ژئوپرداز است که در کارخانه ژئوپرداز تولید می شود و به جامعه نقشه برداری کشور عرضه می شود.